AktualityWhat´s New
Nadace na podporu rozvoje pokročilých technologií, inovací a technického vzdělávání v České republice

dáváme věci do pohybu ...

Workshop Nadace 2015

V pondělí 23. listopadu 2015 se v konferenčních prostorách pražského hotelu Diplomat uskutečnil již osmý workshop Nadace ČVUT Media Lab. V průběhu tohoto workshopu byly prezentovány nejen výsledky projektů, které vznikly za poslední rok s podporou Nadace, ale i neúspěšnější projekty eClub Summer Camp 2015.

Workshop Nadace 2014

Ve čtvrtek 23. října se, tentokrát v konferenčních prostorách pražského hotelu Diplomat, již posedmé konal workshop Nadace ČVUT Media Lab. Během něj byly prezentovány výsledky projektů, které vznikly s podporou Nadace. Významnou část z nich tvořily projekty, které se zrodily v rámci iniciativy eClub ČVUT, již Nadace od jejího vzniku podporuje. Tiskovou zprávu najdete zde.

Workshop Nadace 2013

Dne 2.12.2013 od 14,30 hod. se v hotelu Christie v Praze uskutečnil již šestý ročník Workshopu Nadace ČVUT Media Laboratory., kde byly představeny studentské vědecko-výzkumné projekty podpořené nadací. Během něj byly představeny výsledky projektů, které vznikly právě s podporou Nadace. Nadpoloviční většinu tvořily projekty vzniklé z iniciativy eClub ČVUT, již Nadace od prvopočátku podporuje. Akce se zúčastnili nejen studenti, ale také významní zástupci průmyslových firem a akademické obce. Fotografie z workshopu najdete zde, zde a zde.Tiskovou zprávu z akce najdete zde.

Ocenění v soutěži ABB University Award 2013

Dne 6.6.2013 projekt 6IXTEN robot získal 1. místo v soutěži o nejlepší vysokoškolskou práci v rámci ABB University Award 2013. Diplom najdete zde.

Pátá série eClubu ČVUT má vítěze

Entrepreneurs Club (eClub), který zorganizovala katedra kybernetiky Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze a Nadace ČVUT Media Lab, již zná vítěze pátého cyklu. Po prezentacích studentských podnikatelských nápadů, které proběhly před porotou 9. 5. 2013 v prostoru Era svět v Praze, byly vyhlášeny vítězné týmy, které pro rozvoj svých podnikatelských aktivit obdrží stipendium.

Ve čtvrtek 16. 5. 2013 proběhlo v pražském Era světě vyhodnocení prezentací studentských projektů, které vznikly v rámci pátého běhu přednáškového cyklu eClub.

První cenu - stipendium ve výši 40 000 Kč získal tým Marka Česala a Petera Vitteka s projektem Apeman boards. Zabývají se návrhem a výrobou high-endových karbonových longboardů v České republice.

Druhým oceněným projektem se stal BlindShell - mobilní rozhraní pro nevidomé pro operační systém Android, jehož autoři Petr Svobodník a Michal Cerman obdrží stipendium 30 000 Kč.

Třetí se umístili Jan Kolařík a Tomáš Valenta s projektem Mixturam, který nabízí zákazníkům možnost si na webu namíchat vlastní směs potravinových doplňků, bylinek a vitamínů podporující dobré zdraví. Získali stipendium ve výši 20 000 Kč.

Více najdete zde.

Workshop Nadace

23.11.2012, Praha

Dne 28.11.2012 od 15,00 hod. se v hotelu Christie v Praze uskutečnil již pátý Workshop Nadace ČVUT Media Laboratory, kde byly představeny studentské vědecko-výzkumné projekty podpořené nadací. Celkem bylo prezentováno osm projektů, včetně jedné účasti na konferenci. Akce se zúčastnili nejen studenti, ale také významní zástupci průmyslových firem a akademické obce. Fotografie z workshopu najdete zde, zde a zde.Tiskovou zprávu z akce najdete zde.

eClub - vyhlášení dalších vítězů

12.6. 2012, Praha.
Entrepreneurs Club (eClub), který zorganizovala katedra kybernetiky ČVUT v Praze, FEL a Nadace ČVUT Media Lab, vyhlásil nové vítěze z řad podnikavých studentů. Další informace najdete na stránkách eClubu a blogu Jana Šedivého. Všem výhercům gratulujeme!

eClub - blog Jana Šedivého

Věnujte prosím pozornost blogu Jana Šedivého, ve kterém popisuje nové studentské projekty - vývoj zajímavých aplikací pro tablety.

Dále doporučujeme shlédnout videa s prezentacemi studentů v rámci eClubu. Vítězné projekty získaly finanční podporu Nadace ČVUT Media Lab.

eClub - vyhlášení vítězů

20.12. 2011, Praha.
Entrepreneurs Club (eClub), který zorganizovala katedra kybernetiky ČVUT v Praze, FEL a Nadace ČVUT Media Lab, vyhlásil nové vítěze z řad podnikavých studentů. Další informace najdete na stránkách eClubu, blogu Jana Šedivého nebo serveru iHned.cz. Foto z akce je zde.

Cena Emila Škody 2011 - ocenění

28. 11. 2011, Praha.
Ve spolupráci se ŠKODA INVESTMENT a.s. (Plzeň) se konalo slavnostní předání Ceny Emila Škody vítězným studentům. Oceněny byly 3 nejlepší diplomové práce. První místo, cena 80.000,- Kč a zahraniční stáž za 100.000,- dle výběru vítěze patří Ing. Kryšpínu Štolfovi z ČVUT v Praze za práci Vložený vůz příměstské a regionální jednotky. Fotografie ze slavnostního obřadu v prostorách plzeňského Parkhotelu jsou zde a zde.

Workshop Nadace - blog Jana Šedivého

28. 11. 2011, Praha.
Jan Šedivý napsal blog o průběhu Workshopu konaného minulý týden:

 

Media Lab supports education, research and startups.

The Czech Technical University Media Lab Foundation supports students from Czech technical universities in three directions: scholarship to support study at foreign universities, advanced research projects and recently also seed money for startup. Media Lab is actively raising money from Czech industrial partners. 

 

Once a year Media Lab organizes workshop to present the results of the supported projects to public. We have again met all the supported students last Thursday. We saw fprojects from various fields. Two teams were working in the local Automaker Skoda on a new methods for 3D presentation. The project researched new methods for virtual presentation of the cockpit equipment and real time 3D virtual presentation. Both team worked in Mlada Boleslav in Skoda research headquarters. Foundation also supported Tomáš Siege student of the Faculty of Electrical Engineering to take part in Berkeleysummer course in mining and modeling of neuroscience data. He has presented his follow up research of equipment helping the Parkinson’s disease patients. This year for the first time the Foundation also supported a startup oriented stay in PlugAndPlay Tech Center in California. Peter Somlo was the first one enjoying the entrepreneurial atmosphere in Silicon Valley. In his presentation he has explained what he learned from the courses and how he has joined one of the startups during his stay. The easyWall team was the second who were incubated to PlugAndPlay during this summer. They are the winners of the last series of the eClub. They won with the easyWall project but after discussion with VCs in Valley they have dropped it and currently they are starting a new project in the field of TV for education Meta. During the workshop we have also voted for the best project. The winners were Marek Votroubek and Monika Svedirohova. They have presented a mobile robot for rough terrain. They brought the robot with them for the presentation and explained the very interesting and innovative design. Great!

Workshop Nadace

22. 11. 2011, Praha.
V hotelu Christie v Praze se uskutečnil čtvrtý Workshop Nadace, kde byly představeny další studentské výzkumné projekty podpořené z našich grantů. Celkem bylo prezentováno 6 projektů a zahraničních stáží. Akce se zúčastnili nejen studenti, ale i významní zástupci průmyslových firem a akademické obce.

eClub Venture Scholarship

18. 5. 2011, Praha.
Entrepreneurs Club (eClub), který zorganizovala katedra kybernetiky ČVUT v Praze, FEL a Nadace ČVUT Media Lab, již zná svého vítěze. Po prezentacích studentských podnikatelských nápadů, které proběhly minulý týden před porotou, byl dnes vyhlášen vítězný tým. Autoři vítězného projektu EasyWall byli odměněni studijním pobytem v programu "Plug and Play University" v inkubátoru CzechAccelerator Plug and Play Tech Centre, který vznikl za podpory agentury CzechInvest v městečku Sunnyvalle v Sillicon Valley.

Cestu a pobyt věnoval sponzor eClubu, společnost Credo Ventures. Další autoři nejzajímavějších projektů z řad studentů ČVUT, FEL – CityAdventures, MonItems a Interacive Carpet se zúčastní letní školy Innovation and Creativity – Blue Ocean Strategy na univerzitě v Kodani. Další informace najdete zde.

Cena Emila Škody 2010 - ocenění

25. 11. 2010, Praha.
Ve spolupráci se ŠKODA INVESTMENT a.s. (Plzeň) se dnes konalo slavnostní předání Ceny Emila Škody vítězným studentům. Oceněny byly 4 nejlepší diplomové a 1 doktorská práce. První místo, cena 40.000,- Kč a zahraniční stáž za 100.000,- dle výběru vítěze patří Ing. Jakubu Lomberskému ze ZČU v Plzni za práci Vysoce poddajná spojka a její aplikace na podvozku železničního vozidla. Fotografie ze slavnostního obřadu v prostorách plzeňského Parkhotelu najdete zde a zde.

Workshop Nadace

23. 11. 2010, Praha.
V hotelu Christie v Praze se dnes uskutečnil třetí Workshop Nadace, kde byly představeny další studentské výzkumné projekty podpořené z našich grantů. Celkem bylo prezentováno 8 projektů a akce se zúčastnili nejen studenti, ale i významní zástupci průmyslových firem a akademické obce. Fotografie jsou zde, zde a zde.

Elektromobil EHR 10

23. 9. 2010, Praha.
Tým námi podpořených studentů ze ZČU zvítězil v soutěži o nejzajímavější prototyp elektromobilu se svým retro sportovním vozem Electric hot rod - EHR 10. Stránky projektu jsou zde.

Stáž v Silicon Valley v USA s podporou až 150 000,- Kč

19. 5. 2010, Praha.
Nadace vyšle studenty v zimním semestru do kalifornského Plug and Play Tech Center. Podpora Nadace pokrývá veškeré náklady a student bude mít možnost založit svůj start-up nebo zkusit prodat průrazný nápad či technologii. Určeno všem komunikativním a samostatným studentům vyšších ročníků s perfektní angličtinou, flexibilitou, podnikavým duchem a dynamickou osobností.
Další informace zde. Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do 20. července 2010.

Cena Emila Škody 2010 - vyhlášení

18. 5. 2010, Praha.
Ve spolupráci se ŠKODA HOLDING a.s. (Plzeň) vyhlašujeme soutěž o Cenu Emila Škody. Oceněno bude opět 5 nejlepších diplomových a 2 doktorské práce.
Pro vítěze kategorie Diplomová práce Nadace opět zorganizuje a uhradí tříměsíční stáž na renomovaném vědeckovýzkumném pracovišti v akademické nebo průmyslové sféře v ČR či v zahraničí dle výběru vítěze s nákladovým limitem 100.000 Kč.
Další informace a přihlášku najdete zde. Termín pro zaslání přihlášek do soutěže je 20. červen 2010. Termín pro doručování diplomových a doktorských prací je 29. červen 2010!

Asistivní technologie - ocenění

1. 2. 2010, Praha.
V soutěži o mimořádné stipendium za návrh projektu v oblasti asistivních technologií byli oceněni studenti Marek Polan (1. místo a 40.000 Kč), Jan Sova (2. místo a 20.000 Kč), Ondřej Glaser a Michal Starosta (3. místo a každý 5.000 Kč).

Zajímavý rozhovor s Janem Sovou si můžete přečíst v časopisu TecniCall 2010/1 na straně 8.

Workshop Nadace

12. 11. 2009, Praha.
Na druhém ze série workshopů jsme v hotelu Christie představili další studentské výzkumné projekty podpořené z našich grantů. Celkem bylo prezentováno 7 projektů a stáž na prestižním japonském institutu. Akci navštívili nejen studenti, ale i významní zástupci průmyslových firem a akademické obce včetně rektora ČVUT. Fotografie z akce jsou zde a zde.

Cena Emila Škody 2009 - ocenění

10. 11. 2009, Praha.
Ve spolupráci se ŠKODA HOLDING a.s. (Plzeň) se dnes konalo slavnostní předání Ceny Emila Škody vítězným studentům. Oceněno bylo 5 nejlepších diplomových a 1 doktorská práce. První místo, cena 80.000,- Kč a zahraniční stáž za 100.000,- dle výběru vítěze patří Ing. Jindřichu Louthanovi ze ZČU v Plzni za Optimalizaci průtoku chladicího vzduchu trakčních motorů přívodními kanály lokomotivy 109E. Fotografie ze slavnostního obřadu v prostorách plzeňské Techmanie najdete zde a zde.

Ekonomická hra II.

29. 9. 2009, Praha.
S novým akademickým rokem je tu opět týmová hra simulující vládní hospodářskou politiku. Akce proběhne 6. a 7. listopadu v Praze na ČVUT a je určena studentům VŠ a doktorandům, pro které je zdarma. Každý si může přivést partnera nebo partnerku, pro které bude hra rovněž zdarma. Zájemci si mohou vyzkoušet, jaké to je, rozhodovat o daních, úrokových sazbách a spoustě nepopulárních opatření, která mohou ekonomice pomoci i uškodit. Kromě dvou dnů zábavy je akce i příležitost neformálně poznat další studenty, které již Nadace podpořila.

Více informací a registrace jsou na adrese: www.cvutmedialab.cz/akce

Milion pro studentské projekty

16. 9. 2009, Praha.
Nadace ve své podzimní grantové výzvě podpoří nejlepší studentské projekty částkou 1.000.000 Kč !!!  Další informace najdete zde, přihlašte svůj projekt co nejdříve!

Dále vyzýváme studenty k podávání návrhů projektů v oblasti asistivních a telekomunikačních technologií, kde 1. místo oceníme 40.000 Kč, 2. místo 20.000 Kč a 3. místo 10.000 Kč.
Tyto dvě kategorie mají termín do 31.10.2009.

Cena Emila Škody 2009 - vyhlášení

10. 6. 2009, Praha.
Ve spolupráci se ŠKODA HOLDING a.s. (Plzeň) vyhlašujeme soutěž o Cenu Emila Škody. Oceněno bude opět 5 nejlepších diplomových a 2 doktorské práce.
Pro vítěze kategorie Diplomová práce Nadace zorganizuje a uhradí tříměsíční stáž na renomovaném vědeckovýzkumném pracovišti v akademické či průmyslové sféře v ČR či v zahraničí dle výběru vítěze s nákladovým limitem 100.000 Kč.
Další informace a přihlášku najdete zde. Termín pro zaslání přihlášek do soutěže je 20. červen 2009. Termín pro doručování diplomových a doktorských prací je 29. červen 2009!

Ekonomická hra

17. 4. 2009, Praha.
Nadace bude 5. a 6. června v Praze na ČVUT pořádat týmovou hru simulující vládní hospodářskou politiku. Akce je určena studentům VŠ, pro které je zdarma. Zájemci si mohou vyzkoušet, jaké to je, rozhodovat o daních, úrokových sazbách a spoustě nepopulárních opatření, která mohou ekonomice pomoci i uškodit. Kromě dvou dnů zábavy je akce i příležitost neformálně poznat další mladé studenty, které již Nadace podpořila.

Více informací a registrace jsou na adrese: www.cvutmedialab.cz/akce

Workshop Nadace

24. 11. 2008, Praha.
Na prvním ze série budoucích workshopů jsme představili studentské výzkumné projekty podpořené z našich grantů. Celkem se prezentovalo 7 projektů a vítězná práce v Ceně Emila Škody. Akci navštívili nejen studenti, ale i významní zástupci průmyslových firem a akademické obce. Fotografie najdete zde a zde.

Cena Emila Škody 2008 - ocenění

14. 10. 2008, Praha.
Ve spolupráci se ŠKODA HOLDING a.s. (Plzeň) se dnes konalo slavnostní předání Ceny Emila Škody vítězným studentům. Oceněno bylo 7 nejlepších diplomových a 1 doktorská práce. První místo a cena 80.000,- Kč patří Ing. Petru Mohelníkovi z ČVUT v Praze za Třínápravový podvozek motorové lokomotivy. Fotografie ze slavnostního obřadu prostorách Plzeňského prazdroje najdete zde, zde a zde.

HexaSphere na MSV Brno

15. 9. 2008, Brno.
Studenti ČVUT Matěj Karásek a Filip Večeřa představili na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně prototyp paralelní kinematické struktury pod názvem HexaSphere. Jedná se o Pilotní projekt Nadace ČVUT Media Lab a jeho zásadní význam spočívá ve velkém rozsahu sférického pohybu +-100° při velké tuhosti, dynamice a eliminaci singulárních poloh.
Praktické aplikace lze nalézt především pro pětiosé obrábění nebo montáž a polohování teleskopů, které nyní mohou být mnohonásobně lehčí než současné. Jedná se o první významnou a fungující inovaci od doby Kardanova závěsu, který byl používán posledních 300 roků.
Fotografie z prezentace, které se účastnil i premiér České republiky, jsou zde, zde a zde.

Cena Emila Škody 2008 - vyhlášení

15. 5. 2008, Praha.
Ve spolupráci se ŠKODA HOLDING a.s. (Plzeň) vyhlašujeme soutěž o Cenu Emila Škody. Oceněno bude opět 5 nejlepších diplomových a 2 doktorské práce. Další informace a přihlášku najdete zde. Uzávěrka je 29. 5. 2008!

Zakládající člen

7. 12. 2007, Praha.
Zakládajícím členem Nadace se stala firma CertiCon a.s.

Cena Emila Škody

22. 11. 2007, Praha.
Ve spolupráci se ŠKODA HOLDING a.s. (Plzeň) naše Nadace dnes předala vítězným studentům Ceny Emila Škody. Oceněno bylo 5 nejlepších diplomových a 2 doktorské práce. První místo a cena 80.000,- Kč patří Ing. Jaroslavu Brodskému z University Pardubice za Návrh podvozku elektrické vícesystémové lokomotivy pro nákladní dopravu. Fotografie z tiskové konference je zde a fotografii ze slavnostního obřadu v Betlémské kapli najdete zde.

Zakládající partner

7. 11. 2007, Praha.
Zakládajícím partnerem Nadace se stala firma ŠKODA AUTO a.s.
Fotografie ze slavnostního podpisu smlouvy na rektorátu ČVUT jsou zde a zde.

Nové projekty sponzorů

Ve spolupráci se ŠKODA HOLDING a.s. (Plzeň) jsme vypsali nové projekty určené studentům čtvrtých ročníků. Témata a další informace naleznete v sekci Projekty sponzorů.
Termín pro podání přihlášky byl prodloužen.

Zakládající člen

1. 10. 2007, Praha.
Zakládajícím členem Nadace se stala firma Rockwell Automation s.r.o.

Zakládající partner

24. 9. 2007, Praha.
Zakládajícím partnerem Nadace se stala firma ŠKODA HOLDING a.s.

Oslavy výročí 300 let ČVUT

18. 1. 2007, Praha.
Zřizovatelé Nadace se účastnili oslav výročí 300 let ČVUT na Pražském hradě za účasti prezidenta republiky.