easyWalleasyWall
Nadace na podporu rozvoje pokročilých technologií, inovací a technického vzdělávání v České republice

dáváme věci do pohybu ...

  • Projekt je realizován na ČVUT
  • Velikost podpory je 170.000,- Kč
  • Odhadovaná délka projektu činí 2 měsíce

easyWall

Řešitelé: Vojtěch Ciml, Pier Kurth, Tereza Horáková

 

O projektu: Projekt easyWall je koncept, představený v soutěži eClub ČVUT. EasyWall tvoří celá rodina aplikací pro tablety a smartphony. Tyto aplikace jsou určeny pro firmy v oblasti interiérového a exteriérového designu. S použitím technologií jako Augmented reality jsme chtěli docílit efektivnějšího a atraktivnějšího prezentování produktů společnosti.


V soutěži eClub náš tým zvítězil a odcestoval na 10 týdnů do amerického Silicon Valley. Zde jsme sbírali především zkušenosti, kontakty a zpětnou vazbu. Zázemí nám poskytoval technologický akcelerátor PlugAndPlay. Pobyt v USA změnil všechny naše představy a otevřel nám oči. Podívali jsme se do sídel velkých firem jako jsou Google, Microsoft, eBay, AOL a mnoho dalších. Ve Valley je ale především obrovské množství start-upů, takže jsme se podívali do garážových firem jako jsou StartupDigest. Viděli jsme taktéž kouzelné pracovní prostředí fundovaných projektů jako jsou Pulse nebo Flipboard. Spatřili jsme produkty, které zrovna vyšli z laboratoře a chystají se na trh, konkrétně hodinky s Androidem od společnosti Wimm labs.

 

Měli jsme tak možnost porovnat různá pracovní prostředí a různé typy projektů. Zároveň jsme si v plné šíři uvědomili rozdíly mezi Amerikou a Evropou. V přístupu k práci, k novým projektům, chybám, investicím a podobně. Ekosystém Silicon Valley skýtá obrovskou energii, potenciál a zároveň je třeba ostražitost, protože život zde přináší řadu úskalí.

 

Bezesporu nejdůležitější část je tzv. networking, tedy seznamování se s lidmy. Ve Valley jsou všichni otevření a nikdo nemá problém se s Vámi o čemkoliv bavit. Lidé se tolerují a respektují názory ostatních. Nekradou si nápady tak jak by se dalo očekávat a naopak se snaží druhé podporovat. Názory, které obdržíte tedy nemusí být jen pochvalné, naopak i konstruktivně kritické.

 

Touto cestou jsme poznali veliké množství lidí, se kterými jsme si vyměňovali nápady a podněty. Na základě této zpětné vazby jsme neustále náš koncept přepracovávali, až jsme nakonec od projektu ustoupili. Projekt jak jsme jej plánovali byl finančně náročný a neměl připravený trh. Vzali jsme to nejlepší z easyWallu, vše co jsme se díky našemu pobytu naučili a vytvořili projekt nový.

 

Tím je <META> nová online vzdělávací platforma. Naším cílem, je zpřístupnit vzdělání v podobě interaktivních prezentací. Prezentace obsahují video záznam propojený se slidy, animacemi a dalšími materiály. Člověk má tak možnost vidět ty nejlepší přednášky, konference, události a srazy i když se na ně nemůže přímo dostavit.

 

Pevně věříme, že zkušenosti a kontakty, které jsme díky naší cestě získali, nám jednoho dne pomohou vytvořit úspěšný startup. Jak jsme se již několikrát ujistili, vše není jen o dobrém nápadu, ale především o entuziasmu a schopném týmu.

 

Nakonec bychom chtěli poděkovat eClubu, společnosti Credo Ventures a ČVUT Media Lab nadaci. Bez nich by se naše cesta nikdy neuskutečnila.